Zajęcia gordonowskie w Niepublicznym Przedszkolu 'SMYK" w Jarosławiu | Palmonutka

Zajęcia gordonowskie w Niepublicznym Przedszkolu 'SMYK" w Jarosławiu

Mieliśmy przyjemność przez 4 tygodnie prowadzić zajęcia umuzykalniające dla dzieci metodą E.E. Gordona w Przedszkolu "Smyk" w Jarosławiu. Po zaanalizowaniu naszej 4 tygodniowej pracy można śmiało stwierdzić, że dzieci coraz więcej śpiewają, nawiązują pierwsze muzyczne wypowiedzi. A przede wszystkim mają świetną zabawę podczas zajęć. Sama metoda gordonowska, świetnie się sprawdza u dzieci są ogromne efekty, które zaczynają owocować. Głównym celem zajęć jest umuzykalnienie dzieci i osłuchiwanie ich z różnymi tonalnościami, metrami itp. Śpiewanki, są przeplatane rytmiczankami. Pobudzamy dzieci do wypowiadania się za pomocą różnych motywów rytmicznych, tonalnych. Tekst jest zbędny, gdyż zależy nam podczas zajęć aby dzieci skupiły się na prezentowanym materiale muzycznym, a nie na samym tekście, chociaż też go czasem wprowadzamy, ale w minimalnym stopniu. Cieszymy się z postępów dzieci i jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy przez te 4 tygodnie pracować z dziećmi. 

zajęcia muzyczne dla dzieci      zabawa z chustą animacyjną

 

animator klaun dla dzieci na wesele urodziny komunię ślub imprezy rzeszów dębica przemyśl łańcut leżajsk przeworsk jarosław krosno lubaczów

Zobacz również

Zabawa urodzinowa z animatorem w ADM Jarosław

19.04.2015 animatorzy zabaw dla dzieci prowadzili zabawę urodzinową solenizanta Filipa w ADM Jarosław. Po wręczeniu balonowej ośmiornicy solenizantowi animatorzy przeszli do prowadzenia animacji.

Podczas animacji wykorzystaliśmy sprzęt animacyjny...

czytaj dalej.

Wesele z klaunem. Husów/ k. Łańcuta

06.09.2015 r. animatorzy przebrani za klaunów prowadzili wesele w Husowie koło Łańcuta. Przez 3 godziny organizowaliśmy dzieciom zabawę. Niestety pogoda średnio nam dopisała i szybko trzeba było się przenieść do środka budynku, ale mieliśmy całe poddasze do dyspozycji, więc mogliśmy...

czytaj dalej.

Piknik z okazji Dnia Dziecka z animatorem w Brzostku.

31.05.2015 Palmonutek i Palmonutka prowadzili zabawę dla dzieci podczas Pikniku z okazji Dnia Dziecka w Brzostku. Od godziny 14:30- 17.30 organizowaliśmy dzieciom czas. Były liczne konkursy, rozgrywki sportowe oraz zabawy taneczne. 

Dzieciom bardzo podobał się pokaz dużych baniek...

czytaj dalej.