Darmowe zajęcia gordonowskie dla dzieci 0-6 lat 10.01.2015 | Palmonutka

Darmowe zajęcia gordonowskie dla dzieci 0-6 lat 10.01.2015

10.01.2015 r. o godzinie 11.30 odbyły się w Sali Zabaw przy ul. Brzostków 9/11 pierwsze na podkarpaciu zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci w wieku 0-6 lat prowadzone metodą E.E. Gordona. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mieliśmy dużo zainteresowanych, jednak z powodu ograniczenia ilości miejsc nie wszyscy mogli w nich uczestniczyć.

Dla dzieci przygotowaliśmy różnorodny repertuar muzyczny. Ważne w zajęciach gordonowskich jest stały element, który otwiera zajęcia i zamyka je, dlatego też  śpiewanki "Rozpoczynajka" i "Pożegnajka" są stałymi elementami prowadzonych przez nas zajęć. Zajęcia trwały około 30 minut. Dzieci osłuchwiwały się z różnymi rytmiczankami w metrum trójdzielnym, dwudzielnym i nietypowym.
Oczywiście mieliśmy przygotowane pomoce takie jak zwiewne kolorowe chusty, które wykorzystaliśmy jako element pomocniczy i pomagający skoncentrować uwagę dzieci na zajęciach jeszcze dłużej.

Po zajęciach gordonowskich, przygotowaliśmy dla dzieci audycje muzyczną. Zaprezentowaliśmy brzmienie instrumentu strunowego: gitary. Dzieci dowiedziały się jak wygląda gitara, jak wydobywa się z niej dźwięk. Ponadto zagraliśmy na gitarze różne style muzyczne: muzyka klasyczna, rozrywkowa. Dla dzieci dużą atrakcją była możliwość dotknięcia gitary i wydobycia dźwięków. Po zakończonych zajęciach wszystkie dzieci dostały od nas baloniki reklamowe z logo PALMONUTKA.

animator klaun dla dzieci na wesele urodziny komunię ślub imprezy rzeszów dębica przemyśl łańcut leżajsk przeworsk jarosław krosno lubaczów

Zobacz również

Animatorzy na Dzień Dziecka Jarosław

12.06.2015 r. w Jarosławiu w Zespole Szkół Mechanicznych prowadziliśmy zabawę z okazji Dnia Dziecka dla dzieci pracowników. Na dzieci czekało dużo atrakcji m.in. dmuchańce, poczęstunek itp. My zaś przygotowaiśmy wiele ciekawych zabaw. Przez godzinę bawiliśmy się wykorzystując długi tunel...

czytaj dalej.

Walentynkowe bezpłatne zajęcia pokazowe gordonowskie dla dzieci

W dniach 14- 15.02.2015 zorganizowaliśmy kolejną edycję bezpłatnych pokazowych zajęć gordonowskich. Z powodu na duże zainteresowanie ostatnimi zajęciami tym razem zorganizowaliśmy dwie grupy:

1 grupa 14.02.2015,

2 grupa 15.02.2015.

Aby ułatwić sobie zadanie wszelkie "...

czytaj dalej.

Pudło z balonami na hel

2 maja podczas Święta Flagi wypuściliśmy balony napełnione helem w kolorze biało- czerwonym nawiązując do barw Flagi Polski. W pudle przystrojonym białym materiałem znajdowało się 100 balonów. Podczas robienia wspólnej fotografii na tle Flagi wypuściliśmy balony. Efekt można...

czytaj dalej.